avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Asociatii ONG, avem hotararea definitiva de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Asociatii ONG, avem hotararea definitiva de incuviitare modificare

Buna ziua. In cazul unei Asociatii ONG, avem hotararea definitiva de incuviitare modificare, dupa preschimare CIF la ANAF, trebuie sa mergem si la Primarie sa cerem schimbarea domiciliului fiscal? sau se face automat intre institutii? Si inca o intrebare, dupa hotararea de la Judecatorie cu modificarea sediului social, putem solicita noua forma a l Actului Constitutiv si Statut? Cum facem asta?
Ultima modificare: Joi, 18 Aprilie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Schimbarea sediului unui ong dintr-o localitate in alta, in cadrul aceluiasi judet. mariatnk mariatnk Ce formalitati trebuie facute pentru schimbarea sediului unui ONG dintr-o localitate in alta, in cadrul aceluiasi judet? Multumesc! (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui unei asociatii non-profit cosminrobert cosminrobert Buna ziua, Se poate schimba, prin act aditional la Statut, denumirea unei Asociatii non-profit deja infiintate (avand activitate, patrimoniu etc.) ? Daca ... (vezi toată discuția)
Am schimbat recent sediul social al unui ong. mihaela daniela mihaela daniela Am schimbat recent sediul social al unui ONG, iar acum nu știu unde ar trebui să mă duc să anunt(finanțe, registru comerțului)??? Mulțumesc anticipat. (vezi toată discuția)