Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Depresia la locul de munca ca factor de risc ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Depresia la locul de munca ca factor de risc profesional. Se discuta tot mai des despre depresia la locul de munca. Tot ...

Se discuta tot mai des despre depresia la locul de munca.
Tot mai multe cazuri legate de acest subiect, se intalnesc in presa scrisa si vorbita.
Un articol amplu care trateaza acest subiect, util pentru toti angajatorii, se regaseste aici: www.avocatnet.ro/articol_668...

Pana va fi reglementat la nivel de Inspectia muncii intr-un act normativ, exista Un Ghid de bune practici privind managementul angajatilor cu boli cronice. Se gaseste aici: [ link extern ]
Manuela Rășină, administrator