Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua . Parintii mei mi-au loat copilul in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua . Parintii mei mi-au loat copilul in intretinere deoarece ...

Buna ziua .
Parinti mei mi-au loat copilul in intretinere deoarece eu aveam 16 ani cand am nascut .
Acum 3 luni parintii au decedat iar copilul meu are acum 14 ani are dreptul la pensia de mostenitor dupa moartea lor .
Daca a fost adoptat cu acte in regula, copilul are dreptul la pensie de urmas.