Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Termenul de contestare in instanta a unei concedieri ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Termenul de contestare in instanta a unei concedieri abuzive ...

Termenul de contestare in instanta a unei concedieri abuzive curge de la data notificarii de preaviz sau de la data de intrare in vigoare a preavizului?
Termen : 15 zile de la data solicitarii

Daca depaseste acel termen puteti sesiza ITM-ul si/sau actiune in instanta.
Multumesc. Acum e clar.