avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sunt in procesul de radiere al unui SRL.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sunt in procesul de radiere al unui SRL.

Buna ziua,
Sunt in procesul de radiere al unui SRL fara datorii va rog sa imi spuneti ce documete trebuiesc depuse la ONRC cu cererea de radiere ca sa fac dovada îndeplinirii obligaţiei de calculare, reţinere şi plată a impozitului pe venit din lichidarea societăţii ?

Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 22 Aprilie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Etape lichidare srl adinagorj adinagorj Am un SRL pe care l-am suspendat pt 3 ani. Perioada de suspendare a expirat la 1 iulie 2012. Pentru ca nu m-a sfatuit nimeni sa o suspend in continuare, pt ... (vezi toată discuția)
Radiere srl cu asociat unic krismon krismon buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. Este vorba de un SRL cu asociat unic, fara datorii, ce a fost radiat la data de 31.03.2011 (data ... (vezi toată discuția)
Somatie plata impozit gabrika gabrika Buna ziua, am primit azi de la administratie o somatie de plata pt. impozitul forfetar. Mentionez ca somatia era din data de 08.10.09 si eu am primit-o abia ... (vezi toată discuția)