Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salutare! Daca doresc sa achizitionez o masina, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salutare! Daca doresc sa achizitionez o masina, contractul de ...

Salutare! Daca doresc sa achizitionez o masina, contractul de vanzare-cumparare trebuie neaparat sa fie inregistrat la notar sau este de ajuns semnatura si datele actualului proprietar si al viitorului proprietar? Va multumesc.
Nu, nu este neapărat sa îl încheiați la notar.
Și am nevoie de contractul de vânzare-cumpărare in mai multe exemplare, certificatul de înmatriculare, cartea de identitate, fiscalul de la proprietar, rca-ul și itp-ul după care merg la primărie și poliție ca să o înscriu?
Da.