Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Se poate trimite de catre partea vatamata cerere catre ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Se poate trimite de catre partea vatamata cerere catre spital ...

Se poate trimite de catre partea vatamata ,cerere catre spital pentru solutionarea amiabila a unui caz de malpraxis medical ,daca in expertiza medico legala efectuata in dosarul penal se specifica legatura de cauzalitate intre infectiile contractate si deces ? Sau trebuie sa introduc actiune in despagubiri?
De cerut puteti cere spitalului, o solutionare pe cale amiabila. Ma indoiesc ca spitalul va fi de acord, fara sa existe o hotarare judecatoreasca definitiva in acest sens.
Calea de urmat este instanta de judecata.