Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unchiul meu a avut un proces cu sora sotiei pt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unchiul meu a avut un proces cu sora sotiei pt mostenirea ...

Buna ziua unchiul meu a avut un proces cu sora sotiei pt mostenirea acesteia(intre timp cumnata a decedat au fost introdusi copii in judecata)sentinta a fost in totalitate in favoarea unchiului acesta a primit sentinta in data de 10 mai 2023 si in data de 12 iunie a pus definitiva,in aceeasi zi nepoti au trimis un email cu apel ei primind sentinta in data de 11 mai facand apel pe 12 iunie,intre timp unchiul mi-a dat tot mie printr-un testament si 1 donatie ,apelul este pe data de 25.04.2024 dar unchiul meu a murit iesi si maine il ridic de la spital . Ce sanse am de castig?nu are nici o valoarea actele pe care le am?
Buna ziua

Daca sentinta li s-a comunicat in data de 11.05. si au formulat apelul in data de 12.06.2023, apelul este introdus tardiv.
S-a depasit termenul de 30 de zile de la comunicare.