Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am avut un proces de partaj ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am avut un proces de partaj ...

Buna seara!Va rog sa-mi raspundeti!Am avut un proces de partaj si s-a facut o expertiza cadastrala la terenurile extravilane.In anexa de la un teren(desen),expertul a scris gresit lotul.In hotarare e scris corect.Cum se repara greseala din desen,deoarece am facut o cerere de indreptare eroare materiala,iar instanta mi-a respinso,motivand ca anexele expertizelor nu intra la eroare materiala ci numai erorile de calcul,de redactare,de nume,etc. cuprinse in hotarari.
Corect, hotararea conteaza.
Multumesc!