avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Brevet/licență la un produs alimentar?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Brevet/licență la un produs alimentar?

Bună ziua!
Aș dori să aflu cum pot îmi brevetez un produs alimentar dietetic( destinat paciențior cu diabet zaharat)?Ce presupune aceasta?Care sunt pașii?

Cărei autorități competente trebuie să mă adresez: ministrului sănătății/ autoritatea sanitar veterinară/alții?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 25 Aprilie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 00:40, 26 Aprilie 2024
brevetarea unei inventii se face in Romania de catre OSIM, iar in UE de catre EPO (European Patent Office). In Romania legea care reglementeaza inventiile este Legea 64/ 1991.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Idee joc online brandon5 brandon5 Buna ziua. Am o idee de joc online, joc care nu este cunoscut nici national, nici international. Cum ma pot proteja fata de un eventual furt de idee, ... (vezi toată discuția)
Patentare idee horatiuT horatiuT Buna ziua, Stiti cumva care este procesul de patentare a unei idei in Romania si ce trebuie avut in vedere? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Produs patentat alin79 alin79 Buna seara, Daca aveti amabilitatea si timpul necesar sa ma lamuriti si pe mine legat de comercializarea unui produs patentat. Urmeaza sa achizitionez un ... (vezi toată discuția)