Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Unei unitati i-a fost pusa poprire pe cont pentru o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Unei unitati i-a fost pusa poprire pe cont pentru o amenda contraventionala ...

Unei unitati i-a fost pusa poprire pe cont pentru o amenda contraventionala data de DSV. Procesul verbal de contraventie nu a a ajuns in unitate intrucat in el se specifica ca este amendat un salariat al unitatii care reprezinta unitatea, in continuare specificandu-se ca el personal este amendat. salariatul respectiv are functia de bucatar deci nu poate fi reprezentantul unitatii. Mai mult decat atat acesta a achitat jumatate din minimul amenzii. Cu toate acstea ANAF a emis un titlu executoriu si a pus poprire pe contul institutiei. Ce se poate face?
Contestatie la executare, motivata in fapt si in drept.