Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate angaja cu carte de identitate provizorie unde ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate angaja cu carte de identitate provizorie unde apare ...

Se poate angaja cu carte de identitate provizorie unde apare '' lipsa domiciliu''?M-am uitat pe Legislatia Muncii dar acolo nu e specificat clar.
Daca este cetatean roman sau are drept de munca in Romania: da. Altfel: nu.