avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate angaja cu carte de identitate provizorie unde ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate angaja cu carte de identitate provizorie unde apare ...

Se poate angaja cu carte de identitate provizorie unde apare '' lipsa domiciliu''?M-am uitat pe Legislatia Muncii dar acolo nu e specificat clar.
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 01:40, 29 Aprilie 2024
Daca este cetatean roman sau are drept de munca in Romania: da. Altfel: nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare doar cu pasaportul alexandu823 alexandu823 Buna ziua, Un cetatean moldovean care a obtinut cetatenia romana si si-a facut pasaport cu domiciliul in strainatate, se poate angaja legal doar cu pasaportul ... (vezi toată discuția)
Act de identitate expirat-lipsa domiciliu elena_d_a elena_d_a Buna ziua, Fiicei mele i-a expirat cartea de identitate, locuim cu chirie, iar proprietarul nu vrea sub nici o forma sa ne faca nici macar contract de ... (vezi toată discuția)
Contract pe determinata ptr un roman??? corina.trandafir corina.trandafir [b][b]AM CETATEAN ROMAN CU RESEDINTA IN BUCURESTi - NASCUT LA IASI (TATAL PALESTINIAN MAMA ROMANCA )SI ARE UN ACT DE IDENTITATE PROVIZORIU CU VALABILITATE ... (vezi toată discuția)