Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă am 32 de ani vechime și vârstă de 56 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă am 32 de ani vechime și vârstă de 56 de ani as putea ...

Dacă am 32 de ani vechime și vârstă de 56 de ani as putea sa ies anticipat la pensie ? Mulțumesc anticipat!
Nu.
Luna si anul nasterii.
Bună ziua ,9 August 1968

Carp Mircea a scris:

Nu.
Luna si anul nasterii.

August 1968 Mai 2032 63/9 35/0
Conditiile impuse de anexa 5 a legii 360/2023
-Varsta 58 ani si 9 luni
-Stagiul complet contributiv 35 ani