Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună seara, Cum se poate valorifica art 19 din Legea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună seara, Cum se poate valorifica art 19 din Legea 682/2002 ...

Bună seara,

Cum se poate valorifica art 19 din Legea 682/2002 făcut in perioada judecății pe apel dar instanta a omis sa se pronunțe cu privire la acest denunt.
S-a făcut deja recurs in casație care a fost respins, s-a facut apoi contestație la executare in baza aceluiași art. 19, respinsa pe motivul deciziei nr. 4 al ICCJ. În prezent exista o cere de revizuireuire pe rol care este taraganata de instanta. Ce e de făcut? Exista ceva precedente legate de aplicabilitatea art. 19? Precizez ca toate condițiile de admisibilitate au fost întrunite încă din faza de apel cu toate astea instanta nu s-a pronunțat în privința lui și condamnarea a fost fără înjumătățirea limitelor pedepsei.

Mulțumesc anticipat,
GABRIELA
Ati avut avocat in cauza? De unde stiti dvs ca toate condițiile de admisibilitate au fost întrunite? Cand s-a facut denuntul? In faza de apel sau mai devreme? Ati avut avocat in cauza?