Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost prins cu <0,5 g de marijuana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost prins cu <0,5 g de marijuana

Am fost prins cu <0,5g de marijuana in posesie. Care este pedeapsa avand in vedere ca sunt minor? Inca nu am fost chemat la declaratii. Am fost prins ieri, politia a spus ca mai dureaza macar cateva luni pana o sa fiu chemat sa dau declaratii.
Probabil se dispune o solutie de renuntare la up, banuiesc ca aveti peste 16 ani.
Apelati la avocat.
Ar putea fi deosebit de util asa ceva.
Fapta constituie infractiune și este cam agitație la DIICOT în ceea ce privește drogurile.

București, 2024

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat