avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost prins cu <0,5 g de marijuana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost prins cu <0,5 g de marijuana

Am fost prins cu <0,5g de marijuana in posesie. Care este pedeapsa avand in vedere ca sunt minor? Inca nu am fost chemat la declaratii. Am fost prins ieri, politia a spus ca mai dureaza macar cateva luni pana o sa fiu chemat sa dau declaratii.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:23, 27 Aprilie 2024
Probabil se dispune o solutie de renuntare la up, banuiesc ca aveti peste 16 ani.
Apelati la avocat.
Ar putea fi deosebit de util asa ceva.
Fapta constituie infractiune și este cam agitație la DIICOT în ceea ce privește drogurile.

București, 2024

Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as dori sa stiu si eu ce se intampla daca o persoana ... Nicoleta3101 Nicoleta3101 Buna ziua, as dori sa stiu si eu ce se intampla daca o persoana condamnata la puscarie cu pedeapsa de 5 ani si mai are de executat 7 luni il prinde cu o ... (vezi toată discuția)
Cum sunt prinsi cei care golesc bancomatele? tritopat tritopat Sunt curios cum sunt prinsi cei care golosesc bancomatele? Au bancile ceva sisteme de securitate iar in momentul cand incearca sa scoata bani dupa un card pe ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat Sabina 23 Sabina 23 Pe prietenul meu la prins conducand beat 80 si 90 in aerul exp.. dupa la mai prins odata conducand dar nu beat si recent la mai prins odata ....deci are 3 ... (vezi toată discuția)