Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt angajată în 2 locuri, la un loc bugetar și la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt angajată în 2 locuri, la un loc bugetar și la un loc ...

Sunt angajată în 2 locuri, la un loc bugetar și la un loc privat. Pot să primesc de la ambele locuri indemnizația de hrană sau am de ales?
salariatul aflat in cumul la IP si entitate privata poate beneficia fie de indemnizatia de hrana acordata potrivit Legii 153/2017, fie de tichetele de masa acordate la nivelul entitatii private, conform Legii 165/2018.
[ link extern ]