Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua . Asi dori sa iau din plasament o mama cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua . Asi dori sa iau din plasament o mama cu doi copii ...

Buna ziua . Asi dori sa iau din plasament o mama cu doi copii minori .Menționez că cunosc acea mama de mult timp și doresc sa îmi iau starea civila cu ea și să trec copii pe numele meu . Cum și ce trebuie sa procedez sa ii au sub întreținerea mea la mine acasă. Va multumesc
mama e casatorita?
Copii sunt recunoscuti de tata lor natural'?

Va intreb, pentru ca nu aveti dreptul sa treceti niste copii pe numele dvs, fara sa aveti acordul scris al tatalui lor natural.
Dapix, utilizator
Nu mama nu este căsătorită ne cunoaștem de ceva timp și dorim sa ne luam noi starea civila și ea este de acord sa ii iau pe numele meu

adriandimitriu a scris:

mama e casatorita?

Nu copii nu sunt recunoscuți de către tata și nici nu vrea să audă de ei iar mama lor este de acord sa ii iau eu pe numele meu și să ne luam și noi starea civila precizez că ne cunoaștem de ceva timp și chiar ne înțelegem foarte bine

Dapix a scris:

Copii sunt recunoscuti de tata lor natural'?

Va intreb, pentru ca nu aveti dreptul sa treceti niste copii pe numele dvs, fara sa aveti acordul scris al tatalui lor natural.

Căsătoriți -vă cu mama și adoptați copiii. Pentru plasament trebuie să dovediți că sunteți capabil și e de preferat să aveți familie. Pentru detalii întrebați DGASPC