Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... am punctajul mediu 1,22 și 40,7 ani contributivi cate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

am punctajul mediu 1,22 și 40,7 ani contributivi cate puncte ...

am punctajul mediu 1,22 și 40,7 ani contributivi cate puncte de pensie am
Depinde ... Depinde de stagiul dvs. complet de cotizare din anexa 5 a Legii - daca suteti femeie acesta e in functie de luna si anul nasterii - , daca aveti indice de corectie , etc. Toate datele le aveti pe decizia de pensionare , inclusiv punctajul total realizat , nu ar mai trebui calculat , e stabilit deja . Numarul de ani CONTRIBUTIVI vor avea relevanta doar dupa 01.09.2024 , odata cu intrarea in vigoare a Legii 360/2023 pentru calcularea punctelor de staabilitate ( asta daca nu vor fi surprize pana atunci ) .
CHKa, utilizator