Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Jigniri adresate de tata si deteriorarea unor obiecte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Jigniri adresate de tata si deteriorarea unor obiecte personale. ...

Jigniri adresate de tata si deteriorarea unor obiecte personale. Am 18 ani si tatal meu fiind baut a inceput sa imi adreseze injuri asupra mea, deoarece nu voiam sa inchid laptopul. Apoi a inceput sa il loveasca si sa il strice. Un mic ajutor din partea persoanelor cu cunostinte. Ce pot face in acest caz?
Andrei28112, utilizator
Sa iti iei alt laptop pe banii tai.
Adica tot el il strica si tot eu dau bani de la mine din buzunar?
Casa lui, laptopul lui , regulile lui. Nu ti-ai ales un moment bun sa fii încăpățânat.
Poți sa te muti cu chirie și apoi sa ii faci.plangete penala pt distrugere.Problema este ca tu fiind major dacă se supăra te poate evacua fără probleme și doi pt un proces civil sau plângerea penala mai sus menționată ai avea nevoie de martori..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Casa ii pe numele la mama lui.