avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Jigniri adresate de tata si deteriorarea unor obiecte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Jigniri adresate de tata si deteriorarea unor obiecte personale. ...

Jigniri adresate de tata si deteriorarea unor obiecte personale. Am 18 ani si tatal meu fiind baut a inceput sa imi adreseze injuri asupra mea, deoarece nu voiam sa inchid laptopul. Apoi a inceput sa il loveasca si sa il strice. Un mic ajutor din partea persoanelor cu cunostinte. Ce pot face in acest caz?
Ultima modificare: Duminică, 28 Aprilie 2024
Andrei28112, utilizator
Cel mai recent răspuns: Andrei28112 , utilizator 12:24, 29 Aprilie 2024
Sa iti iei alt laptop pe banii tai.
Adica tot el il strica si tot eu dau bani de la mine din buzunar?
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Casa lui, laptopul lui , regulile lui. Nu ti-ai ales un moment bun sa fii încăpățânat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poți sa te muti cu chirie și apoi sa ii faci.plangete penala pt distrugere.Problema este ca tu fiind major dacă se supăra te poate evacua fără probleme și doi pt un proces civil sau plângerea penala mai sus menționată ai avea nevoie de martori..
Ultima modificare: Duminică, 28 Aprilie 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Casa ii pe numele la mama lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evacuare din imobil Andreea9821 Andreea9821 As dori si eu sfatul cuiva in privinta următoarei situații. Logodnicul meu are luat un apartament prin prima casă de un an de zile in care stau si ... (vezi toată discuția)
Conviețuire imposibilă. cum se poate scoate o persoană din spațiu? carmenss35 carmenss35 Bună ziua, va rog sa mă ajutați cu un sfat. Am o problema mai neobișnuita...cu mama mea(dacă chiar este). Acum câțiva ani a vândut casa și eu ca ... (vezi toată discuția)
Reguli de conviețuire până la divorț eldo eldo Ce se poate face pana la divort atunci cand intervine o comportare din partea sotului cu jigniri,tipete,amenintari ,violente verbale si fizice,instaurand o ... (vezi toată discuția)