avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,am ieșit la pensie de invaliditate gradul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,am ieșit la pensie de invaliditate gradul 1 și mi-a ...

Bună ziua,am ieșit la pensie de invaliditate gradul 1 și mi-a venit decizia cu -pensie de asigurări sociale 3 lei și dedesubt este indemnizație de insotitor 1626.
Întrebarea mea este daca vin ambele pe același cupon că mi-a venit decizia dar bani Nu
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:42, 30 Aprilie 2024
Ambele vor veni pe acelasi cupon.
Pensia in cuantum de 1281 lei(indemnizatia minima pentru pensionari) + indemnizatia de insotitor de 1626 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate pentru o persoana de 20 de ani aly99 aly99 Am un copil in varsta de 20 ani cu handicap grav,grad 1,am facut un dosar la casa de pensie pentru a primi pensie de incapacitate de munca,am depus dosarul si ... (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate gr.i - indemnizatie pentru insotitor nic23ro nic23ro Buna ziua, soacra mea a primit decizia privind acordarea pensiei de invaliditate gradul I cu insotitor, in care se stabilesc urmatoarele drepturi: - o pensie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! mi am depus actele pentru pensia de invaliditate ... mircic1984 mircic1984 Bună ziua! Mi am depus actele pentru pensia de invaliditate pe motiv de schizofrenie. Îmi puteți spune va rog cât este pensia de invaliditate de gradul 3 ... (vezi toată discuția)