avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM / ROI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM / ROI

Ma intereseaza daca CCM si/sau ROI trebuiesc in mod obligatoriu intocmite si unde trebuiesc depuse?
Cel mai recent răspuns: OANA GORAN , Consilier juridic 13:05, 19 Octombrie 2006
ccm este contractul colectiv de munca care se intocmeste dupa negocierea sindicatului cu patronatul, daca aveti sindicat sau reprezentant al salariatilor care este afiliat unui sindicat, atunci trebuie intocmit CCM, daca nu, este suficient ROI = regulament de ordine interioara care se inregistraza anual la ITM din cate stiu, dar nu sunt sigura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccm / roi bombi bombi Ma intereseaza daca CCM si/sau ROI trebuiesc in mod obligatoriu intocmite si unde trebuiesc depuse? (vezi toată discuția)
Regulament de ordine interioara mihayu2004 mihayu2004 Buna ziua, Am rugaminte a sa imi spuneti daca Roi-ul trebuie inregistrat la ITM sau pot lua un model de pe internet si sa il implementez ? (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca pe unitate? cris2279 cris2279 Buna ziua, Nu de mult timp firma noastra are 23 de angajati.Din cate stiu eu, in momentul in care sunt mai multi de 21 de angajti, angajatorul trebui sa ... (vezi toată discuția)