Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Contract de colaborare in construcții! Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Contract de colaborare in construcții! Am 2 băieți ...

Bună ziua,

Contract de colaborare in construcții!

Am 2 băieți care mă vor ajuta 2-3 săptămâni la o lucrare. Cum aș putea să intru cu ei în legalitate pe această perioadă? Există vreo posibilitate să fac 1 contract de colaborare cu ei de prestări servicii de pe firmă pe persoana fizică?

Mulțumesc
Este riscant contractul de colaborare .. mai bine le faceti c.i.m. pe durata determinata pe perioad cat tine lucrarea.