avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Contract de colaborare in construcții! Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Contract de colaborare in construcții! Am 2 băieți ...

Bună ziua,

Contract de colaborare in construcții!

Am 2 băieți care mă vor ajuta 2-3 săptămâni la o lucrare. Cum aș putea să intru cu ei în legalitate pe această perioadă? Există vreo posibilitate să fac 1 contract de colaborare cu ei de prestări servicii de pe firmă pe persoana fizică?

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:03, 1 Mai 2024
Este riscant contractul de colaborare .. mai bine le faceti c.i.m. pe durata determinata pe perioad cat tine lucrarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa colaborez (eu ca firma) cu o persoana fizica neautorizata? ddurlescu ddurlescu Exista alte metode de colaborare cu o persoana fizica in afara de angajare? Se poate incheia un contract de colaborare prestari servicii? Multumesc. (vezi toată discuția)
Activitati principale - hotel si restaurant ContSters167247 ContSters167247 In cazul in care restaurantul functioneaza numai si numai la evenimente (nunti, botezuri, Craciun, Revelion, sf.Ion, etc) si nu imi pot permite sa angajez ... (vezi toată discuția)
Colaborare cu persoana fizica andex andex Buna ziua, am o firma noua si am o lucrare mai complexa (prestari servicii amenajari) care necesita aproximativ o saptamana si 2 persoane. Pentru o saptamana ... (vezi toată discuția)