avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Colaborare cu persoana fizica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Colaborare cu persoana fizica

Buna ziua,
am o firma noua si am o lucrare mai complexa (prestari servicii amenajari) care necesita aproximativ o saptamana si 2 persoane. Pentru o saptamana nu as dori sa angajez o persoana cu contract de munca ca nu are sens... exista o alta posibilitate de colaborare?
Va multumesc anticipat.
Puteti incheia contractul de munca pe perioada determinata - o saptamana.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, contract de colaborare in construcții! am 2 băieți ... Toni40 Toni40 Bună ziua, Contract de colaborare in construcții! Am 2 băieți care mă vor ajuta 2-3 săptămâni la o lucrare. Cum aș putea să intru cu ei în ... (vezi toată discuția)
Activitati principale - hotel si restaurant ContSters167247 ContSters167247 In cazul in care restaurantul functioneaza numai si numai la evenimente (nunti, botezuri, Craciun, Revelion, sf.Ion, etc) si nu imi pot permite sa angajez ... (vezi toată discuția)
Conventia civila depeta depeta Buna ziua! Va trebui sa plec in concediu de studii timpt de 4 / 6 luni si trebuie sa aduc inlocuitor pe locul meu. Am inteles de la biroul de resurse umane ... (vezi toată discuția)