Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Am absolvit Facultatea în 2006 cu adeverință fără ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Am absolvit Facultatea în 2006 cu adeverință fără examen ...

Am absolvit Facultatea în 2006 cu adeverință fără examen de licență - am trecut de proba scrisă, cu lucrarea de diplomă predată, însă nu m-am prezentat la susținerea aceștia fiindcă nota la proba 1 a fost 6.35 și pe diploma urma să fie marcată acesta nota (inclusiv media dintre proba 1 și 2). Un exemplul de ego personal pe care îl regret…
Ce pot face în acest caz? Cum pot aborda examenul de licență?
CastorPollux77, utilizator
Incercati sa va reprogramati, contracost, la facultatea absolvita.

Mulțumesc pentru sfat, asta am să fac, doream să știu dacă ar exista posibilitatea de a susține numai lucrarea de licență, și dacă există prevederi legale în acest sens, unde se regăsesc detalii ref la procesul de evaluare al examenului de licență cu o probă dată și trecută, și prin urmare să susțin numai lucrarea de licență.
POPA GHEORGHE a scris:

Incercati sa va reprogramati, contracost, la facultatea absolvita.