Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Centrala pe gaz.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Centrala pe gaz.

Bună ziua pe scurt. Are voie o firma de gaz din România sa pună o centrala de gaz în funcțiune în Ungaria.???
george-neagu, moderator
Daca firma este autorizata si in Ungaria, Da. De regula, centralele pe gaz se pot pune in functiune In Romania, numai in baza autorizatiei ISCIR.
Mentionez ca firma nu are autorizatie in Ungaria si eu acum pot pierde garantia. Cepot sa fac acum?????
Centrala este cumparata din Romania.
Raspunsul il puteti primi numai de la firma din Ungaria, similara cu ISCIR din Romania.
Fara acceptul/ autorizatia institutiei ungare nu veti putea pune centrala in functiune, legal. Nu vi se deschide gazul la centrala fara autorizatia respectiva.