Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, va rog pot cumpara 2 luni de vechime ca sa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, va rog pot cumpara 2 luni de vechime ca sa pot iesi ...

Buna ziua, va rog pot cumpara 2 luni de vechime ca sa pot iesi la pensie limita de varsta avand 10 ani grupa 2? Doar 2 luni lipsesc ca sa am 33/7 vechime. Am 60 ani- femeie. Multumesc.
Da, puteti ..insa depinde ce perioada doriti.
Doar pe legea 263/2010 mai puteti face acest lucru.
Dupa 01/09/2024 cand va intra in vigoare legea 360/203 nu mai puteti face acest lucru.