avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, va rog pot cumpara 2 luni de vechime ca sa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, va rog pot cumpara 2 luni de vechime ca sa pot iesi ...

Buna ziua, va rog pot cumpara 2 luni de vechime ca sa pot iesi la pensie limita de varsta avand 10 ani grupa 2? Doar 2 luni lipsesc ca sa am 33/7 vechime. Am 60 ani- femeie. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:50, 3 Mai 2024
Da, puteti ..insa depinde ce perioada doriti.
Doar pe legea 263/2010 mai puteti face acest lucru.
Dupa 01/09/2024 cand va intra in vigoare legea 360/203 nu mai puteti face acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am o nelamurire : la implinirea varstei de 60 de ani, ... icostin66 icostin66 Buna ziua. Am o nelamurire : la implinirea varstei de 60 de ani, un barbat poate iesi la pensie limita de varsta daca are o perioada de cotizare de 35 + 5 ... (vezi toată discuția)
Am 59 ani și 7 luni, 5 ani facultate, 2 copii, zonă poluata ... CARMENAsco CARMENAsco Am 59 ani și 7 luni, 5 ani facultate, 2 copii, zonă poluata (cu legea actuala as beneficia de 2 ani reducere). Când e mai avantajos să mă pensioneze ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! pentru pensionare anticipata (femeie, data nasterii ... lipa marioara lipa marioara Buna ziua! Pentru pensionare anticipata (femeie, data nasterii 05.08.1966, vechime in munca 39 de ani) incepand cu ce data poate depune dosarul? Daca se ... (vezi toată discuția)