Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Este obligat Profesorul și Dirigintele conform ROFUIP ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Este obligat Profesorul și Dirigintele conform ROFUIP și Legii ...

Este obligat Profesorul și Dirigintele conform ROFUIP și Legii Invatamantului sa informeze Părintele despre tot ceea ce tine de procesul de învățământ și actul educativ ale elevului?
Părintele, tutorele sau susţinătorul legal are obligaţia ca, cel puţin o dată pe lună, să ia legătura cu profesorul pentru învăţământul preşcolar/învăţătorul/institutorul/profesorul pentru învăţământul primar/profesorul diriginte pentru a cunoaşte evoluţia copilului/elevului.