Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara sunt o mămică cu două fetițe minore ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara sunt o mămică cu două fetițe minore în urmă ...

Bună seara sunt o mămică cu două fetițe minore în urmă cu 3 ani casa părintească a luat foc tatăl meu natural nu vrea să ma lase să stau acolo sau să construiesc o căsuță pe acel loc eu și fostul meu ne-am despărțit la scurt timp după ce casa a luat foc acum locuiesc momentan în Germania cu fetițele mele aduse aici la mine de tatăl lor eu acum doresc sa duc fetițele în grija tatălui ne-am înțeles amândoi de comun acord pentru ca eu strâng bani pentru o casă și un viitor al fetițelor mele u pentru mult timp pentru ca și el să poată munci de asemenea , întrebarea mea este mă poate da în judecată pentru motivul ca le las la el și plec în străinătate la muncă , ma poate acuza de abandon sau alt ceva deși eu nu fac acest lucru nu-mi părăsesc fetițele n-am pe nimeni n-am casă n-am pe nimeni în afară de fetițe vă rog mult de tot ajutați-mă cu un sfat sunt disperată să știu ce poate face pe viitor în caz ca va face acest lucru .
Crina123c, utilizator