Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua , pe data de 29.04.2024 am fost la un centru ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua , pe data de 29.04.2024 am fost la un centru de dezmembrari ...

Buna ziua , pe data de 29.04.2024 am fost la un centru de dezmembrari autorizat din ilfov , am sunat la ei , am primit un share location pe whatsapp cu adresa , acolo mi s-a spus ca piesele se aduc numai pe comanda si trebuie achitat integral banii inainte pentru ca se aduc din germania/polonia etc si asa se procedeaza. Suma a fost de 1600 euro . Am platit 800 euro cash si 800 euro transfer bancar ( pe numele sotiei patronului in descriere am specificat plata piese mercedes ) in urma caruia am primit o factura ( semnata si stampilata de catre el )
a spus ca in 4-5 zile primesc piesele , maxim 7 zile
De atunci il tot sun sa ii spun cand ajung piesele si el imi raspunde ca ma suna el cand vin .....aberant ! deja timpul spus de el a trecut
Am si inregistrare video cand il sun si imi spune ca ma va suna el cand imi ajung piesele ( pentru orice eventualitate )
Ce pot face eu acum ? m-am saturat sa astept pe banii mei
ce scrie pe factura ca ati cumparat? fiindca dvs ati virat banii catre altcineva, nu catre firma.
7 zile e exagerat, termenul general e de cca 30 zile.
adriandimitriu, utilizator