Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... investire cu formula executorie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

investire cu formula executorie

Hotararile pronuntate in baza OUG 119/2007privind ordonanta de plata se mai investesc cu formula executorie ?
Ieri mi- a fost respinsa cererea motivand ca ordonanta de plata constituie titlu executoriu.
Conform art.14 alin.1 din OUG 119/2007 "ordonanta de plata, devenita irevocabila ca urmare a neintroducerii sau respingerii cererii in anulare, constituie titlu executoriu", asadar se va solicita doar definitivarea si legalizarea ordonantei.