Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Care sunt procedurile privind semnalarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Care sunt procedurile privind semnalarea unei discriminari ...

Buna ziua,

Care sunt procedurile privind semnalarea unei discriminari salariale pentru aceasi pozitie ocupata si aceleasi responsabilitati fata de un coleg a carui venit net este cu 2000 de lei mai mare fata de venitul meu ? Am incercat sa discut cu angajatorul dar nu se modifica nimic in acest sens.

Multumesc,
Puteti sesiza CNCD - Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării sau instanta de judecata.