avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Care sunt procedurile privind semnalarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Care sunt procedurile privind semnalarea unei discriminari ...

Buna ziua,

Care sunt procedurile privind semnalarea unei discriminari salariale pentru aceasi pozitie ocupata si aceleasi responsabilitati fata de un coleg a carui venit net este cu 2000 de lei mai mare fata de venitul meu ? Am incercat sa discut cu angajatorul dar nu se modifica nimic in acest sens.

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:33, 13 Mai 2024
Puteti sesiza CNCD - Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării sau instanta de judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz de putere Marta1975 Marta1975 Suntem 7 persoane angajate avand aceeasi functie si responsabilitati ,dar seful ma trateaza altfel fata de ceilalti colegi. Astfel spus ,daca nu am putut ... (vezi toată discuția)
Discriminare salariala CRISTIAN191 CRISTIAN191 Buna,ziua, Lucrez la o societate comerciala iar diferenta salariala intre mine si un alt coleg este diferita , amandoi fiind angajati pe aceeasi functie . ... (vezi toată discuția)
Același loc de munca, aceiasi functie aceiasi pregătire profesională, ... dan81 dan81 Același loc de munca, aceiasi functie aceiasi pregătire profesională, dar drepturi diferite.Adica o parte din colegi beneficiază de conditii speciale de ... (vezi toată discuția)