Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O recentă văduva nu știe cum trebuie sa procedeze ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O recentă văduva nu știe cum trebuie sa procedeze cu închiderea ...

O vecina a devenit recent văduva (soțul ei a fost într-un accident de mașina fatal), nu are pe nimeni altcineva si nu are la cine apela așa ca m-a întrebat pe mine (vecinul) cum trebuie sa procedeze sa închidă firma decedatului. Ar vrea sa știe anume următoarele:
-cum închide efectiv firma
-cum trece sediul firmei (apartament) cu tot cu serviciile respective(salubritate, apa, curent) de pe Persoana Juridica pe Persoana Fizica
Ar aprecia foarte mult daca mi-ati putea da etapele in mare, sa i-le pot lista si arata, si daca implica mersul la notar ar aprecia model cu actele respective (ai crede ca ar avea notarii, dar 99% din cazuri se așteaptă sa vii cu model, de parca ar fi prima data....)

Mulțumesc anticipat!
CrisanComis, utilizator