avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua , am nevoie de nulla osta de la consulat nu ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua , am nevoie de nulla osta de la consulat nu am hotărârea ...

Bună ziua , am nevoie de nulla osta de la consulat nu am hotărârea de divorț în original , ci doar o fotocopie de la arhivă ștampilată și apostilata conform originalului , i pot prezenta?

Alte discuții în legătură

Nulla osta daniela1971 daniela1971 vreau sa stiu daca trebuie pentru nulla osta buletinu original al viitorului sot sau copie ptr a avea nulla osta (vezi toată discuția)
Nulla osta ivona_mada ivona_mada buna seara. as vrea sa stiu daca in romania se eliberaza nulla osta...sa va explic:eu sunt plecata in strainatate si nu m-am mai intors in tara de vreo 7-8 ani ... (vezi toată discuția)
Nulla osta! alynaaa_2005 alynaaa_2005 Buna! Daca poate cineva sa ma lamureasca ...pt ca nu inteleg prea bine de ce aceasta nulla osta se poate elibera doar prin ambasada? Am hotarat cu prietenul ... (vezi toată discuția)