Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, daca exista act de donație care cuprinde ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, daca exista act de donație care cuprinde casă și ...

Buna seara, daca exista act de donație care cuprinde casă și teren, donatarul poate să vândă o parte din teren?
Mulțumesc
Poate, dacă donatorul nu si-a rezervat drept de uzufruct și dacă nu a pus o clauza care sa interzica vânzarea.
gi-jane2, moderator