Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... spor mobilitate
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

spor mobilitate

Se mai poate acorda sporul de mobilitate si confidentialitate consilierilor juridici, daca Legea 330/2009 a abrogat sporul de mobilitate?Ce se poate da in locul lui, si de ce sporuri mai poate beneficia un consilier juridic?
La stat, nu se mai acorda sporul de mobilitate (abrogat prin legea 330/2009); sporul de confidentialitate, la stat, nu se acorda pentru consilierii juridici functionari publici (exista o decizie a ICCJ in acest sens); pentru contractuali...depinde cum se negociaza prin ccm.
La privat, totul depinde de ccm-ul incheiat la nivel de unitate si de disponibilitatea angajatorului.
Intai sa ne spui daca esti functionar public, personal contractual in sistem bugetar sau lucrezi la privat. Daca esti functionar public, da-mi o adresa de email si te contactez eu. Mersi
gurausamira@yahoo.com