Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ce parere aveti este legal????????
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ce parere aveti este legal????????

Am urmatoarea situatie:
Clientul vrea sa-mi dea un CEC in alb(stampilat,semnat...)garantie,iar ptr. marfa care o distribui se acopera cu BO.
In cazul in care se refuza un BO am dreptul sa-l introduc in banca(se face o intelegere scrisa intre mine si el ptr. acest lucru.
va rog sa-mi spuneti daca ce fac are temei legal.
Emiterea de cecuri in alb constituie contraventie si este o practica folosita des de tepari. Mare atentie !