Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... DESPAGUBIRI DE LA C.E.C.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

DESPAGUBIRI DE LA C.E.C.

Potrivit OUG nr. 156/2007 privind despagubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la CEC in vederea achizitionarii de autoturisme, aceste despagubiri se obtin de la CEC.
Cum ar trebui procedat,insa, in cazul in care aceste despagubiri nu se obtin de la Cec?
ce cai procedurale sunt puse la indemana persoanelor interesate?
Multumesc!!!
1.Solicitati in scris palta despagubirii.
2. Actiune in instanta pentru obligatia de a face, in caz de refuz.
3. Executare silita.