Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscriere carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscriere carnet de munca

In carnetul de munca, la incetare cim conf...la data,se inscrie ultima zi lucrata?
se inscrie data incetarii CIM si temeiul de drept al incetarii
Daca a lucrat inseamna ca a fost salariat cu drepturi depline si in "ultima zi lucrata".
da, ultima zi lucrata si nu urmatoarea
Daca luam un caz concret : 30.06.2009 ultima zi lucrata.In cartea de munca se inscrie incetarea la 30.06 sau la 01.07 ?Cred ca asta e o problema de care de loveste mai multa lume;cand se completeaza o adeverinta se scrie..x a lucrat de la data de ...la data de....Ultima data e efectiv ultima zi lucrata sau ziua imediat urmatoare?Merci...
Depinde ce scrie in cererea de incetare..incepand cu data de ..... astfel se poate ca in data respectiva salariatul sa nu mai vina la munca...