avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1074 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscriere carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscriere carnet de munca

In carnetul de munca, la incetare cim conf...la data,se inscrie ultima zi lucrata?
Cel mai recent răspuns: adelaida_07 , utilizator 18:34, 5 Februarie 2010
se inscrie data incetarii CIM si temeiul de drept al incetarii
Daca a lucrat inseamna ca a fost salariat cu drepturi depline si in "ultima zi lucrata".
da, ultima zi lucrata si nu urmatoarea
Daca luam un caz concret : 30.06.2009 ultima zi lucrata.In cartea de munca se inscrie incetarea la 30.06 sau la 01.07 ?Cred ca asta e o problema de care de loveste mai multa lume;cand se completeaza o adeverinta se scrie..x a lucrat de la data de ...la data de....Ultima data e efectiv ultima zi lucrata sau ziua imediat urmatoare?Merci...
Depinde ce scrie in cererea de incetare..incepand cu data de ..... astfel se poate ca in data respectiva salariatul sa nu mai vina la munca...

Alte discuții în legătură

Revisal valentinaanghel valentinaanghel Pentru un CIM perioada determinata (01.03.2012-30.06.2012) suspendat in luna iunie sunt corecte urmatoarele inregistrari in revisal: 01.06-30.06.2012 ... (vezi toată discuția)
Grad 3 - urgent eujad eujad am un salariat care a adus de la comisia de expertiza decizia de invaliditate grad 3. Acesta nu mai doreste sa lucreze cu 4 ore /zi. Ce tb sa fac: 1. Sa imi ... (vezi toată discuția)
Cand se inregistreaza demisia? flo1982 flo1982 Buna ziua, am rugamintea de a ma ajuta cu o informatie. Mi am dat demisia in data de 15 luna aceasta, cu preaviz de 15 zile. Cand se inregistreaza aceasta ... (vezi toată discuția)