Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte separată.Vecinul ...

Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte separată.Vecinul de la etajul 2 a instalat o camera de supraveghere care bate exclusiv pe intrarea mea.
Este legal?Dacă nu,ce lege în alca și ce pot face?
Va mulțumesc.
Faceți o reclamație la ANSPDCP. Pe site-ul autorității în domeniu găsiți și informații.

maiincolo a scris:

Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte separată.Vecinul de la etajul 2 a instalat o camera de supraveghere care bate exclusiv pe intrarea mea.
Este legal?Dacă nu,ce lege în alca și ce pot face?
Va mulțumesc.