avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte separată.Vecinul ...

Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte separată.Vecinul de la etajul 2 a instalat o camera de supraveghere care bate exclusiv pe intrarea mea.
Este legal?Dacă nu,ce lege în alca și ce pot face?
Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 20:12, 27 Mai 2024
Faceți o reclamație la ANSPDCP. Pe site-ul autorității în domeniu găsiți și informații.

maiincolo a scris:

Eu locuiesc la parter și am intrare printr-o curte separată.Vecinul de la etajul 2 a instalat o camera de supraveghere care bate exclusiv pe intrarea mea.
Este legal?Dacă nu,ce lege în alca și ce pot face?
Va mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un vecin a închiriat o parte din curtea condominiului, curte ... maiincolo maiincolo Un vecin a închiriat o parte din curtea condominiului ,curte care este proprietatea primăriei,apoi a montat camere video fără a cere vreun acord.Este legal? (vezi toată discuția)
Camere de supraveghere pe fațada blocului mark094 mark094 Bună ziua, Am citit mai multe întrebări legate de montarea unei camere de supraveghere la bloc (montată pe fațadă cu scopul de a supraveghea mașina ... (vezi toată discuția)
Buna seara.cateva indicatii si lamuriri va rog.doresc sa instalez ... ionelazibi_94 ionelazibi_94 buna seara.cateva indicatii si lamuriri va rog.doresc sa instalez pe etajul la care locuiesc o camera de supraveghere orientata catre intrarea in apartament si ... (vezi toată discuția)