Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt medic de familie și am preluat un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt medic de familie și am preluat un praxis din ...

Buna ziua! Sunt medic de familie și am preluat un praxis din cadrul unui dispensar, unde sunt doar CMI si au o conventie de cabinete individuale grupate. Am decis sa funcționez ca și SRL. As putea sa fac și eu parte din gruparea lor? Va mulțumesc!
Ar trebui vazuta acea conventie ..care sunt conditiile de aderare sau ce prevede exact.
Este o conventie prin care împart Cheltuielile comune(utilități, deșeuri, femeia de serviciu), posibilele amenzi, folosirea spatiilor comune( sala de tratamente, toaletele), dar activitatea medicala este individuala. In legislatie nu am gasit nimic concret daca se poate sau nu, era precizat ca doar CMI se pot grupa Va mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Ar trebui vazuta acea conventie ..care sunt conditiile de aderare sau ce prevede exact.

Medic92, utilizator