Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... contract curent
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

contract curent

Buna ziua,am inchiriat un spatiu comercial iar contractul de la electrica e pe numele fostei firme ,ca sa pot deduce aceasta cheltuiala e necesar sa fac contractul pe numele firmei mele ,si ce presupune?ma duc eu la electrica cu contractul de inchiriere sau se duce propietarul si la intretinere la fel.
contractul de inchiriere nu presupune sa sa faceti contract cu electrica pe numele firmei dvs,puteti deduce energia electrica aferenta spatiului din contract de inchiriere chiar daca este pe numele proprietarului, cand a-ti inchiriat spatiul folositi energia in interesul activitatii, este valabil si pentru celelate cheltuieli de intretinere