Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se incadreaza \"limitarea numarului de cetateni ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se incadreaza "limitarea numarului de cetateni care au dreptul ...

cum se incadreaza "limitarea numarului de cetateni care au dreptul sa beneficieze de prevederile unei legi ? " (art.C.P.. ? ) Mai precis , prevederea din art.4 a H.G. nr.51 din 25.ian.2024, si anume "15 % din totalul beneficiarilor legilor speciale pot beneficia de biletul de tratament gratuit prevazut de lege."
D.L. 118/90 actualizat NU indica un numar anume (se poate intelege fff.bine din art.8 (2) d) dintre beneficiarii acestei legi ci TOTI au drepturi egale si TOTI care solicita (dintre beneficiari) TREBUIE sa beneficieze de acest bilet de tratam.gratuit !!!! urmeaza procesul curand si astept prima decizie !!!!
Legea nr. 263/2010 este clara ..numarul se stabilete prin HG .. faptul ca dati in judecata si poate veti castiga, nu afecteaza decat sectorul privat ca banii vin de acolo ..