Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ca urmare a Ordonanței 53/2024 și ordonanta 19/2024 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ca urmare a Ordonanței 53/2024 și ordonanta 19/2024 dacă pentru ...

Ca urmare a Ordonanței 53/2024 și ordonanta 19/2024 dacă pentru personalul încadrat conform anexei VIII din legea 153/2017 este corect a calcula 2 măriri salariale prevazute în 2 ordonanțe diferite?
OUG nr. 19/2024 nu se refera la anexa VIII.
Dar art. 1 alin. 4 din Ordonanța de urgență 19 din 7 martie 2024 nu se refera la acest lucru?
Se refera la unitățile sanitare publice si la personalul din cadrul aparatului propriu al Ministerului Sănătăţii.

Postati exact instituția în cauza.
Cornel Vasile, Consilier juridic