avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ca urmare a Ordonanței 53/2024 și ordonanta 19/2024 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ca urmare a Ordonanței 53/2024 și ordonanta 19/2024 dacă pentru ...

Ca urmare a Ordonanței 53/2024 și ordonanta 19/2024 dacă pentru personalul încadrat conform anexei VIII din legea 153/2017 este corect a calcula 2 măriri salariale prevazute în 2 ordonanțe diferite?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:49, 5 Iunie 2024
OUG nr. 19/2024 nu se refera la anexa VIII.
Dar art. 1 alin. 4 din Ordonanța de urgență 19 din 7 martie 2024 nu se refera la acest lucru?
Se refera la unitățile sanitare publice si la personalul din cadrul aparatului propriu al Ministerului Sănătăţii.

Postati exact instituția în cauza.
Ultima modificare: Miercuri, 5 Iunie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, referitor la ultima ordonanta privind salariile bugetarilor, ... paulbarutcief paulbarutcief Bună ziua, referitor la ultima ordonanta privind salariile bugetarilor, cea din 24.05.2024, va întreb dacă functionarii de la serviciile subordonate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua va rog sa imi spuneti daca se majoreaza si salariile ... Stefirca Flori Stefirca Flori Buna ziua Va rog sa imi spuneti daca se majoreaza si salariile celor din administratia locala a Municipiului Bucuresti, repectiv a primariilor de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Va rog, lucrez in azil de batrani(institutie publica), de la 1 martie nu am benficiat de majorare salariala (sunt asistenta) conf.Legii cadru ... (vezi toată discuția)