Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu grad de ...

Bună ziua. Sunt asistent personal al fetitei mele cu grad de handicap grav din luna februarie 2024,as dori sa știu dacă pot beneficia de vouchere de vacanta,in condițiile în care restul angajaților ai primăriei beneficiază de asta.
Doamna ar trebui sa stie ca aveti dreptul la vouchere sa sunteti angajata unei institutii publice.
Se pare ca asistenții personali nu beneficiază de vouchere de vacanta decât angajații de la birourile primăriei și femeia de serviciu.

Cornel Vasile a scris:

Doamna ar trebui sa stie ca aveti dreptul la vouchere sa sunteti angajata unei institutii publice.

Noi asistenții personali trebuie sa alegem între plata zilelor de concediu sau vocere de vacanta

CristinaNatalia a scris:

Se pare ca asistenții personali nu beneficiază de vouchere de vacanta decât angajații de la birourile primăriei și femeia de serviciu.

Cornel Vasile a scris:

Doamna ar trebui sa stie ca aveti dreptul la vouchere sa sunteti angajata unei institutii publice.

Nu scrie asa ceva in lege ..nu mai citati raspunsurile , apasati direct RASPUNDE.
Dacă primim indemnizație de hrana "cică" nu avem dreptul la vouchere de vacanta.