Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... aviz politie pt agenti paza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

aviz politie pt agenti paza

Spuneti-mi si mie ce acte trebuiesc inaintate inspectoratului de politie pentru obtinerea avizarii pt inscrierea unui angajat, de la o firma de paza, la cursurile pentru obtinerea atestatului de agent de paza
În vederea obtinerii avizului se vor depune la serviciul politiei de ordine publica din cadrul inspectoratului judetean de politie urmatoarele documente:
- cerere, datata si inregistrata din partea unitatii angajatoare sau care organizeaza cursurile de calificare, prin care se solicita avizarea;
- copie dupa actul de identitate;
- copie dupa ultimul act de studii;
- fisa medicala din care sa rezulte ca este apt din punct de vedere fizic si psihic pentru serviciul de paza;
- certificatul de cazier judiciar;
- rezultatul testarii psihologice efectuat la un laborator autorizat.