Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineata, as avea nevoie de indrumare in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineata, as avea nevoie de indrumare in urmatoarea situatie ...

Buna dimineata, as avea nevoie de indrumare in urmatoarea situatie . Mi-a fost aprobat concediu de odihna pentru 4 zile lucratoare precum si cererea pentru recuperarea unei zi lucrate intr-o zi libera legala. La intoarcerea din concediu, parola calculatorului de serviciu a fost sparta in lipsa mea si mail-ul treimis catre HR sters, iar cererea fizica a disparut . Inainte de acest eveniment in lipsa unor argumente ale angajatorului de a ma concedia mi-a fost solicitat sa imi dau demisia , iar raspunsul meu a fost nu , depunand la secretariatul societatii angajatoare o sesizare de hartuire la locul de munca . Nu au cautat sa medieze situatia decat sa caute concedierea mea pe alte cai , precum cea de a crea un nou post pt mine cu perioada de proba de 3 luni, dar comparand CV-ul meu si atributiile postului , nu eram nici pe departe candidatul ideal., Avand in vedere stergerea mail-ului trimis la HR si sustragerea cererii de concediu aprobata de superiorul ierarhic , va rog sa imi spuneti care pot fii consecintele si cum pot preintampina o concediere , eu la momentul plecarii in CO avand o cerere aprobata .
Va multumesc anticipat pentru un raspuns prompt .
Daca v-au blocat trimiterea catre e-mail-ul dvs, puteti incerca sa schimbati serverul de mail, la alt serviciu free. Vedeti ca pe net se gasesc si clienti de mail portabili, fara instalare adica cu rulare de pe stick.
@a13 Depinde unde se face stocarea e-mail-urilor, la noi este pe server, nu pe statiile locale...
Nu vreti sa continuati discutiile offtopic prin mesageria privata ?

Citez : " .... Avand in vedere stergerea mail-ului trimis la HR si sustragerea cererii de concediu aprobata de superiorul ierarhic , va rog sa imi spuneti care pot fii consecintele si cum pot preintampina o concediere , eu la momentul plecarii in CO avand o cerere aprobata . ... "