avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! In luna iulie voi absolvi facultatea de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! In luna iulie voi absolvi facultatea de medicina, ...

Buna ziua!
In luna iulie voi absolvi facultatea de medicina, mentionez ca sunt orfana de un parinte si am primit pe perioada studiilor pensie de urmas.Dar, pana in noiembrie cand voi sustine concursul pentru intrarea in rezidentiat nu voi mai beneficia de niciun venit. Pot primi indemnizatie de somaj in aceasta perioada?
Cel mai recent răspuns: MariaDam20 , utilizator 17:08, 12 Iunie 2024
Nu beneficiază de indemnizație de șomaj absolvenții licențiați ai facultăților de medicină, medicină dentară și farmacie care, la data solicitării dreptului, au promovat concursul național de rezidențiat pe locuri sau pe posturi, în condițiile legi.


Cornel Vasile a scris:

Nu beneficiază de indemnizație de șomaj absolvenții licențiați ai facultăților de medicină, medicină dentară și farmacie care, la data solicitării dreptului, au promovat concursul național de rezidențiat pe locuri sau pe posturi, în condițiile legi.


Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare somaj absolvent medicina angelicaursu angelicaursu fiica mea a absolvit facultatea de medicina iar acum se pregateste pentru ex. de rezidentiat 1. .Asi dori sa stiu daca acum isi poate depune dosrul pentru ... (vezi toată discuția)
Somaj pentru absolventa a facultatii de medicina linda-melinda linda-melinda Buna ziua! Sunt absolventa facultatii de medicina din Targu- Mures an 2019. As avea intrebarea daca am dreptul la somaj in cazul meu . Am examen de rezidenta ... (vezi toată discuția)
Ref.somaj luminitateodora luminitateodora Buna ziua, As dori sa stiu daca absolventii facultatilor de medicina au dreptul sa beneficieze de ajutorul de somaj conform Legii nr.76 din 2002? Va ... (vezi toată discuția)