avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! In procesul civil pe care il am ,reclamanta ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! In procesul civil pe care il am ,reclamanta a primit ...

Buna ziua! In procesul civil pe care il am ,reclamanta a primit comunicarea deciziei din apel cu drept de recurs 30 de zile, pe data 09 /05/2024 pentru care a semnat, iar cererea de recurs a depus-o pe data de 11/06/2024 ,aceasta insemnand o zi intarziere .Deci cererea ei de recurs este tardiva, pentru ca ultima zi de depunere era pe 10/06/2024. Va rog sa-mi spuneti eu cum trebuie sa procedez in acest caz? Va multumesc anticipat celor care ma ajuta in aceasta problema.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:31, 12 Iunie 2024
In intampinare ridicati , in primul rand, exceptia tardivitatii cererii de apel ...
Ultima modificare: Miercuri, 12 Iunie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

Cornel Vasile a scris:

In intampinare ridicati , in primul rand, exceptia tardivitatii cererii de apel si apoi aspectele care tin de respingerea apelului .

Eu vorbeam de recurs, este la fel?
Ultima modificare: Miercuri, 12 Iunie 2024
Mika T, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Scuze , recurs .. afirmatia este valabila si pentru recurs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna! am primit decizia de la apel cu drept de recurs 30 zile, ... BrtBrt BrtBrt Buna! Am primit decizia de la apel cu drept de recurs 30 zile, pe care am semnat-o de primire pe data de 09/05/2024 si am depus cererea de recurs pe data de ... (vezi toată discuția)
Perimat ContSters236934 ContSters236934 Sunt parat intr-un proces de partaj de prin 2010, reclamanta este plecata din tara. Istoric: 07/05/2010 Amânat Solutie: pentru comunicarea ... (vezi toată discuția)
Intampinare Poesia74 Poesia74 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti ce inseamna intampinare si cum se formuleaza.In aprilie am dat in judecata pe tatal fiului meu pentru majorare pensie ... (vezi toată discuția)