Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! In procesul civil pe care il am ,reclamanta ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! In procesul civil pe care il am ,reclamanta a primit ...

Buna ziua! In procesul civil pe care il am ,reclamanta a primit comunicarea deciziei din apel cu drept de recurs 30 de zile, pe data 09 /05/2024 pentru care a semnat, iar cererea de recurs a depus-o pe data de 11/06/2024 ,aceasta insemnand o zi intarziere .Deci cererea ei de recurs este tardiva, pentru ca ultima zi de depunere era pe 10/06/2024. Va rog sa-mi spuneti eu cum trebuie sa procedez in acest caz? Va multumesc anticipat celor care ma ajuta in aceasta problema.
In intampinare ridicati , in primul rand, exceptia tardivitatii cererii de apel ...
Cornel Vasile, Consilier juridic

Cornel Vasile a scris:

In intampinare ridicati , in primul rand, exceptia tardivitatii cererii de apel si apoi aspectele care tin de respingerea apelului .

Eu vorbeam de recurs, este la fel?
Mika T, utilizator
Scuze , recurs .. afirmatia este valabila si pentru recurs.