Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna dimineata sunt angajat pe postul de lucrator ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna dimineata sunt angajat pe postul de lucrator social la dgaspc, ...

buna dimineata
sunt angajat pe postul de lucrator social la dgaspc, post pentru care trebuiesc studii medii. Eu am diploma de absolventa a studiilor superioare, Am o intrebare
Cum se poate transforma postul cu studii medii intr-un post cu studii superioare ?
Prin schimbarea organigramei ? examen?
Care sunt legile , ordonantele, hotararile , normele legale care ma pot ajuta
Multumesc .
Buna ziua
in legatura cu problema mea
de la serviciu spun ca art 70 alin 2 din hg 1336 spune ca ,, promovarea poate avea loc ca urmare a obtinerii, in timpul executarii contractului individual de munca, a unei diplome ........,,
Adica daca diploma este obtinuta mai inainte nu este valabila pentru promovare ?
Este corect asa?
multumesc
rromeo, utilizator
Potrivit textului de lege , obtinerea diplomei trebuie facuta in timpul derularii c.i.m. ..insa, pentru un raspuns pertinent, intrebati la Ministerul Muncii.