Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va salut, detin o propietate (casa si teren) care este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va salut, detin o propietate (casa si teren) care este supratraversata ...

Va salut, detin o propietate (casa si teren) care este supratraversata de o retea Romtelecom. Datorita inaltimii standard (pe propietate nu am stalpi) nu imi pot folosi dupa nevoie spatiul. Oare exista vreun precedent juridic care sa imi faciliteze accesul la utilizarea propietatii dupa necesitati?? Ori poate vreo solutie in care dumnealor sa-si plateasca prezenta, in acest sens neexistand nici o intelegere. Multumesc anticipat, sa fiti mereu bine!!
Dacă e musai să folosiți spațiul aerian și vă deranjează rețeaua lor, puteți să le cereți dezdăunări.